PRZEGUB CARDANA 3*3 MM
Przegub cardana 3*3 mm do celów modelarskich. Pozwala na połączenie ze sobą dwóch wałów lub osi obracających...
Przegub cardana 3*3 mm do celów modelarskich. Pozwala na połączenie ze sobą dwóch wałów lub osi obracających...
Wysokiej jakości bateria alkaiczna LR06 (AA) firmy EverActive. Jest to wysokiej wydajności bateria przeznaczona do...
Lutownica z przełącznikiem 30/70W. Zasilanie 230V
Komplet kabelków ze złączami krokodyl. Długość kabli 45 cm. W zestawie 10 kabli w różnych kolorach (czerwony, czarny, zielony, żółty, biały).
Zestaw wierteł o średnicach w zakresie 0.1do 1.0 mm. Średnica trzpienia wiertła wynosi 3.175 mm o długość...
Dzwonek bezprzewodowy z jednym nadajnikiem i jednym odbiornikiem. Urządzenie idealnie nadaje się jako dzwonek...
Zestaw ewaluacyjny 4WD do samodzielnego montażu pozwala na zbudowanie m.in. robota sterowanego za pomocą...
Wielofunkcyjny moduł przekaźnika czasowego. Posiada 27 różnych programów które można wykorzystać do sterowania procesów w automatyce, elektronice, modelarstwie itp. Przekaźnikowe wyjście sterujące jest całkowicie odizolowane od elektroniki modułu i pozwala na bezpieczne sterowanie urządzeniami zasilanymi z sieci 230VAC. Moduły występują w 3 wersjach napięcia zasilania 5, 12 oraz 24 VDC. Moduł posiada 2 timery A i B które są wykorzystywane do realizacji różnych funkcji modułu. W trakcie pracy stan działającego aktualnie timera jest prezentowany na wyświetlaczu. Poszczególne programy realizujące różne funkcje sterowania ustawiane oraz czasy timerów ustawiane są za pomocą klawiatury znajdującej się na module. Moduł posiada wejście wyzwalania oznaczone jako TRIG (patrz zdjęcie) służące jako wejście wyzwalające prace ustawionego programu.
Moduł posiada 27 różnych programów które mogą być ustawione w module w celu realizowania określonych funkcji sterowniczych. Funkcje te ustawia się za pomocą klawiatury znajdującej się na module (opis w dalszej części). Ustawiane funkcje oraz czasy timerów są zapisywane w pamięci nieulotnej modułu więc są dostępne po zaniku zasilania. Rozpoczęcie różnych programów może się odbywać albo po podłączeniu zasilania do modułu lub wystąpieniu sygnału wyzwalającego TRIG. Sygnał TRIG w zależności od programu jest albo chwilowy albo ciągły.
Po włączeniu modułu lub po wyzwoleniu TRIG przekaźnik pozostaje wyłączony a po upływie czasu określonego timerem A przekaźnik się załącza i pozostaje tak w nieskończoność. W trakcie odliczania timera A ponowne podanie sygnału TRIG powoduje zresetowanie się timera do wartości początkowej. W celu ponownego uruchomienia programu w tym trybie należy dokonać wyzwolenia TRIG lub odłączyć i ponownie podłączyć moduł do zasilania.
Odwrotność programu 1. Po włączeniu modułu lub po wyzwoleniu TRIG przekaźnik natychmiast zostaje załączony a po upływie czasu określonego timerem A przekaźnik się rozłącza i pozostaje tak w nieskończoność. W trakcie odliczania timera A ponowne podanie sygnału TRIG powoduje zresetowanie się timera do wartości początkowej. W celu ponownego uruchomienia programu w tym trybie należy dokonać wyzwolenia TRIG lub odłączyć i ponownie podłączyć moduł do zasilania.
W tym programie nie są aktywne żadne timery. Po włączeniu zasilania przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu sygnału TRIG przekaźnik się załącza i pozostaje w tym stanie tak długo jak występuje sygnał TRIG. W momencie gdy sygnał TRIG zaniknie - przekaźnik się rozłączy.
W tym programie nie są aktywne żadne timery. Jest to tryb przekaźnika zatrzaskowego, kolejne wystąpienia sygnału wyzwalającego TRIG powodują przełączanie się stabilne przekaźnika (raz włączony , raz wyłączony). Przykład: Podanie sygnału TRIG powoduje przełączenie się przekaźnika i pozostaje on w takim stanie niezależnie czy sygnał TRIG dalej występuje czy nie. Ponowne podanie sygnału TRIG powoduje ponowne przełączenie przekaźnika.
Po podłączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Podanie sygnału TRIG uruchamia timer A oraz załącza przekaźnik. Po odliczeniu przekaźnik się rozłącza. W tym przypadku w trakcie odliczania timera A ponowne wystąpienie sygnału TRIG nie powoduje zresetowania timera. W tym trybie wyzwolenie występuje tylko za pomocą sygnału TRIG. Samo podłączenie modułu do zasilania nie powoduje automatycznego wyzwolenia.
Po podłączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Podanie sygnału TRIG uruchamia timer A oraz załącza przekaźnik. Po odliczeniu przekaźnik się rozłącza.. Samo podłączenie modułu do zasilania nie powoduje automatycznego wyzwolenia. W trakcie odliczania timera A ponowne wystąpienie sygnału TRIG powoduje zresetowanie timera do wartości początkowej i natychmiastowe jego ponowne uruchomienie.
Po włączeniu modułu przekaźnik jest rozłączony. Podanie sygnału TRIG powoduje załączenie się przekaźnika i start timera A. Po odliczeniu czasu ustawionego w timerze A przekaźnik się ponownie rozłączy lecz jeżeli przed upływem czasu timera A nastąpi ponowne wyzwolenie TRIG, aktualny pozostały czas timera A zostaje zwiększony o jego wartość początkową. Przykład: Czas timera A wynosi 5 sekund. Następuje wyzwolenie TRIG. Po upływie 3 sekund następuje ponowne wyzwolenie TRIG. Czas timera zostaje zwiększony o wartość początkową czyli 5 sekund i teraz wynosi 7 sekund (po upływie 3 sekund pozostało 2 sekundy plus początkowe 5 - razem 7 sekund). Kolejne wystąpienia sygnału TRIG w trakcie odliczania timera będzie powodowało kolejną akumulacje czasu. Przekaźnik się rozłączy dopiero po upływie zakumulowanego czasu, pod warunkiem iż koleje sygnał TRIG już nie wystąpi.
Po włączeniu modułu przekaźnik jest rozłączony. Podanie sygnału TRIG powoduje załączenie się przekaźnika i start timera A. Po odliczeniu czasu ustawionego w timerze A przekaźnik się ponownie rozłączy lecz jeżeli przed upływem czasu timera A nastąpi ponowne wyzwolenie TRIG, timer zostaje zatrzymany a przekaźnik rozłączony. Po zakończeniu się programu, kolejne wystąpienie TRIG rozpoczyna program od początku.
Po włączeniu modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wyzwoleniu TRIG przekaźnik natychmiast zostaje załączony a po upływie czasu określonego timerem A przekaźnik się rozłącza i pozostaje tak w nieskończoność. W trakcie odliczania timera A ponowne podanie sygnału TRIG powoduje zresetowanie się timera do wartości początkowej. Po zakończeniu się programu, kolejne wystąpienie TRIG rozpoczyna program od początku. W tym trybie ważny jest sposób działania sygnału TRIG. Jeżeli wystąpi sygnał TRIG i będzie on cały czas trwał to timer A zostanie zresetowany do wartości początkowej lecz nie zostanie on uruchomiony. Timer A zostanie uruchomiony tylko gdy po wystąpieniu TRIG, sygnał ten zniknie. Przykład: Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Występuje TRIG i cały czas trwa. Przekaźnik zostaje załączony. Timer A jest resetowany do wartości ustawionej (np. 5 sekund) lecz nie zostaje on uruchomiony. Po zaniku TRIG timer zostaje uruchomiony i przekaźnik rozłączy się po upływie czasu timera A. Jeżeli jednak w trakcie odliczania czasu timera A wystąpi ponownie TRIG i będzie trwał to timer zostanie zresetowany do wartości początkowej (np. 5 sek), przekaźnik nadal jest załączony, timer A jest zatrzymany. Dopiero po zaniku sygnału TRIG zostanie uruchomiony ponownie timer A.
W tym trybie sygnał TRIG nie jest aktywny. Po włączeniu zasilania modułu, załączony jest przekaźnik. Po upływie czasu timera A przekaźnik zostanie rozłączony. Następnie po upływie czasu timera B przekaźnik zostaje ponownie załączony. W tym trybie program działa w pętli nieskończonej.
Po włączeniu modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu sygnału TRIG, załączony jest przekaźnik. Po upływie czasu timera A przekaźnik zostanie rozłączony. Następnie po upływie czasu timera B przekaźnik zostaje ponownie załączony. W tym trybie program działa w pętli nieskończonej. W tym trybie aby program działał musi cały czas występować sygnał TRIG. Po zaniku sygnału TRIG program się zatrzymuje. Ponowne wystąpienie i trwanie TRIG startuje program od początku.
Po włączeniu modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu sygnału TRIG, załączony jest przekaźnik. Po upływie czasu timera A przekaźnik zostanie rozłączony. Następnie po upływie czasu timera B przekaźnik zostaje ponownie załączony. W tym trybie program działa w pętli nieskończonej. W tym trybie wystąpienie sygnału TRIG powoduje start programu a kolejne wystąpienie jego zatrzymanie. Po kolejnym wystąpieniu TRIG program startuje od początku.
Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik zostaje natychmiast załączony. Po wystąpieniu TRIG powoduje rozłączenie przekaźnika i ponowne jego załączenie po upływie czasu timera A. Ponowne wystąpienie TRIG startuje program od początku. jeżeli w trakcie odliczania czasu przez timer A wystąpi ponownie TRIG, timer A jest resetowany do wartości początkowej i zaczyna prace od początku.
Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu i trwaniu sygnału TRIG startuje timer A i po odliczeniu ustawionego czasu załączy się przekaźnik i tak już pozostanie. Ponowne wystąpienie i trwanie sygnału TRIG startuje program od początku. W tym trybie sygnał TRIG w trakcie wykonywania się programu musi cały czas występować. Zanik TRIG powoduje zatrzymanie programu . Ponowne wystąpienie TRIG startuje program od początku.
Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu TRIG startuje timer A i po odliczeniu ustawionego czasu załączy się przekaźnik i tak już pozostanie. Ponowne wystąpienie i trwanie sygnału TRIG startuje program od początku. Jeżeli w trakcje wykonywania programu wystąpi ponownie TRIG to timer A zostanie zresetowany do wartości początkowej jednak jeżeli po zresetowaniu timera A sygnał TRIG będzie cały czas występował to timer się nie uruchomi. Dopiero zaniku TRIG timer A wystartuje ponownie.
Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu i trwaniu sygnału TRIG uruchamia się timera A i po jego odliczeniu załącza się przekaźnik i pozostaje załączony tak długo jak trwa sygnał TRIG. Po zaniku sygnału TRIG ponownie uruchamia się timer A i po jego odliczeniu przekaźnik się rozłącza. Ponowne wystąpienie i trwanie TRIG rozpoczyna program od początku. Jeżeli w trakcie pierwszego odliczania timera (którego zliczenie powoduje załączenie przekaźnika) sygnał TRIG zaniknie to program jest zatrzymywany.
Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu i trwaniu sygnału TRIG uruchamia się timera A i po jego odliczeniu załącza się przekaźnik i pozostaje załączony niezależnie od tego czy sygnał TRIG trwa czy zanikł. Ponowne wystąpienie i trwanie sygnału TRIG powoduje ponowne uruchomienie timera A i po odliczeniu przekaźnik zostaje rozłączony a moduł jest teraz w stanie początkowym. Jeżeli w trakcie pierwszego odliczania timera A sygnał TRIG zaniknie to program jest przerywany a ponowne wystąpienie TRIG rozpoczyna program od początku. Jeżeli w trakcie drugiego odliczania timera A (kiedy przekaźnik jest załączony) zaniknie sygnał TRIG to odliczanie timera A zostaje zatrzymane lecz przekaźnik nadal jest załączony. Ponowne wystąpienie TRIG startuje timer A i po odliczeniu przekaźnik się rozłączy .
Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu sygnału TRIG uruchamia się timera A i po jego odliczeniu załącza się przekaźnik i pozostaje załączony. Po ponownym wystąpieniu TRIG timer A zostaje ponownie załączony i po odliczeniu przekaźnik zostaje rozłączony a moduł jest teraz w stanie początkowym. Jeżeli w trakcie pierwszego odliczania timera A sygnał TRIG się pojawi ponownie to timera A jest resetowany do ustawienia początkowego i od razu uruchamiany ponownie. Jeżeli w trakcie drugiego odliczania timera A (kiedy przekaźnik jest załączony) sygnał TRIG się pojawi ponownie to timera A jest resetowany do ustawienia początkowego i od razu uruchamiany ponownie.
Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu i trwaniu sygnału TRIG załączany jest przekaźnik, uruchamia się timera A i po jego odliczeniu przekaźnik się rozłącza. Następnie po zaniku sygnału TRIG ponownie przekaźnik się załącza, uruchamia się timera A i po jego odliczeniu przekaźnik się rozłącza ponownie.
Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest załączony. Po wystąpieniu i trwaniu sygnału TRIG rozłączany jest przekaźnik, uruchamia się timera A i po jego odliczeniu przekaźnik się załącza. Następnie po zaniku sygnału TRIG ponownie przekaźnik się rozłącza, uruchamia się timera A i po jego odliczeniu przekaźnik się załącza ponownie.
W tym trybie sygnał TRIG jest nieaktywny. Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Natychmiast uruchamiany jest timer A i po odliczeniu załączany jest przekaźnik. W tym momencie uruchamiany jest timer B i po odliczeniu przekaźnik jest ponownie rozłączany. Ponowne uruchomienie programu następuje po ponownym podłączeniu modułu do zasilania.
Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu sygnału TRIG uruchamiany jest timer A i po odliczeniu załączany jest przekaźnik. W tym momencie uruchamiany jest timer B i po odliczeniu przekaźnik jest ponownie rozłączany. Ponowne uruchomienie programu następuje po ponownym wystąpieniu sygnału TRIG. Podczas odliczania timera A, ponowne wystąpienie sygnału TRIG powoduje zresetowanie timera do wartości początkowej i jego natychmiastowe ponowne uruchomienie.
Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu i trwaniu sygnału TRIG uruchamiany jest timer A i po odliczeniu załączany jest przekaźnik. Następnie natychmiast uruchamiany jest timer B i po odliczeniu przekaźnik jest ponownie rozłączany. Ponowne wystąpienie i trwanie sygnału TRIG uruchamia program ponownie. W tym trybie podczas zliczania timera A wymagane jest ciągłe występowanie sygnału TRIG. Jego zanik powoduje anulacje programu. W trakcie zliczania timera B występowanie TRIG nie jest już wymagane.
Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu sygnału TRIG załączany jest przekaźnik, uruchamiany jest timer A i po odliczeniu przekaźnik jest rozłączany. W tym momencie uruchamiany jest timer B , przekaźnik jest cały czas rozłączony, po odliczeniu moduł jest w stanie początkowym. Ponowne uruchomienie programu następuje po ponownym wystąpieniu sygnału TRIG. Podczas odliczania dowolnego timera wystąpienie ponowne sygnału TRIG nie powoduje resetowania się timerów, anulacji działania programu ani ponownego wyzwolenia.
Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu sygnału TRIG załączany jest przekaźnik, uruchamiany jest timer A i po odliczeniu przekaźnik jest rozłączany. W tym momencie uruchamiany jest timer B po którego odliczeniu ponownie załączany jest przekaźnik. W tym momencie znowu jest załączany timer A i po jego odliczeniu przekaźnik jest ponownie rozłączany. W trakcie pracy programu sygnał TRIG jest nie aktywny.
Jest to licznik impulsów występujących na wejściu TRIG. Działa na zbocze narastające impulsu. Maksymalna wartość licznika wynosi 9999. Maksymalna częstotliwość impulsów - 20 Hz. Stan licznika jest prezentowany na wyświetlaczu. Wciśnięcie przycisku S1 powoduje zerowanie licznika.
Jest to licznik impulsów występujących na wejściu TRIG. Działa na zbocze opadające impulsu. Maksymalna wartość licznika wynosi 9999. Maksymalna częstotliwość impulsów - 20 Hz. Stan licznika jest prezentowany na wyświetlaczu. Wciśnięcie przycisku S1 powoduje zerowanie licznika.
Wcisnąć i przytrzymać chwilę przycisk S1. Na wyświetlaczu pojawi się aktualnie zaprogramowany program. Następnie za pomocą przycisków S2 i S3 można wybrać odpowiedni program. Po wybraniu odpowiedniego programu wciskamy krótko przycisk S1. Teraz jest możliwość dokonania nastaw dla timera A. Przyciskami S2 i S3 ustawiamy wymagany czas dla timera A. Przyciskiem S4 zmieniamy położenie kropki na wyświetlaczu co odpowiada podstawie czasu (opis poniżej). Kolejne krótkie wciśnięcie przycisku S1 powoduje przejście do nastawy czasu timera B. Analogicznie jak przy timerze A przyciskami S2 i S3 ustawiamy czas a S4 podstawę czasu. Kolejne krótkie wciśnięcie S1 powoduje zapisanie ustawień w nieulotnej pamięci modułu.
Uchwyt trzecia ręka z lupą. Główna lupa o średnicy 60 mm posiada powiększenie x3.5. Dodatkowa mała lupa umieszczona wewnątrz lupy głównej posiada powiększenie x12. Uchwyt posiada podświetlenie za pomocą diod LED. Zasilany jest z 3 baterii LR03 (AAA). Posiada regulację położenia uchwytów oraz kąta położenia lupy. Dodatkowo na podstawie uchwytu została zamontowana podstawka do lutownicy kolbowej. Uchwyt ułatwia wszelkie prace podczas lutowania drobnych elementów elektronicznych do PCB.
Uchwyt trzecia ręka z lupą. Główna lupa o średnicy 60 mm posiada powiększenie x3.5. Dodatkowa mała lupa umieszczona wewnątrz lupy głównej posiada powiększenie x12. Uchwyt posiada podświetlenie za pomocą diod LED. Zasilany jest z 3 baterii LR03 (AAA). Posiada regulację położenia uchwytów oraz kąta położenia lupy. Dodatkowo na podstawie uchwytu została zamontowana podstawka do lutownicy kolbowej. Uchwyt ułatwia wszelkie prace podczas lutowania drobnych elementów elektronicznych do PCB.
Moduł przekaźnika czasowego wersja 5V. Wielofunkcyjny moduł przekaźnika czasowego. Posiada 27 różnych programów które można wykorzystać do sterowania procesów w automatyce, elektronice, modelarstwie itp.
Recenzja została wysłana
Twoja recenzja nie może być wysłana
Dokumentacja
(310.72KB)